Informujemy, że wyprwkę szkolną należy przynieść podpisaną w foliowej siatce, w dniu 1 września 2022

klasa-1-wyprawka-2022-2023-363314.jpg

W nowym roku szkolnym przewidujemy dwie klasy pierwsze. Obie klasy będą pracowały z maksymalnym wykorzystaniem metod aktywizujących. To uczniowie będą odkrywcami, którzy przy okazji zabawy zdobywać będą wiedzę, doświadczenie, rozwijać zdolności i szlifować swoje talenty – m.in. będą to zajęcia Lego matematyki, robotyki, Kuchcikowo, eksperymenty, techniki teatralne, etc. W pracy wykorzystujemy też pomoce multimedialne.

W ramach działań  dydaktyczno - wychowawczych planujemy uwrażliwianie dzieci na potrzeby drugiego człowieka poprzez bieżące akcje charytatywne (Dni Tumbo, zbiórki na schronisko dla zwierząt, itp.), organizowanie uroczystości szkolnych i klasowych, jeśli będzie to już możliwe planujemy sporo wyjść do teatrów, różnego rodzaju muzeum, placówek naukowo – eksperymentalnych, jak również innych ośrodków rozrywkowo – sportowych, czy kina.

Oprócz zajęć dydaktycznych uczniowie mogą korzystać z kół zainteresowań (oferta kół zostanie podana w terminie późniejszym) oraz z pomocy  specjalistów: psychologa, pedagoga, logopedy, rehabilitanta, terapeuty pedagogicznego, terapeuty SI oraz rewalidatorów. Uczniowie będą brali udział w zajęciach organizowanych przez gminę Gdańsk – „Fit Klasa” lub zajęciach gimnastyki korekcyjnej dla całej klasy. Dzieci uczestniczą też w programach „Mleko w szkole” oraz „Owoce i warzywa w szkole” otrzymując zdrowe przekąski.

Szkoła dysponuje nowoczesną, świeżo wyremontowaną biblioteką wraz z czytelnią.  Po zakończonych zajęciach pociechy, rodziców pracujących oraz oczekujących na zajęcia dodatkowe mogą korzystać ze świetlicy, biorąc udział w codziennych zajęciach tematycznych od godziny 7.00 do 17.00. Na stołówce szkolnej chętni mogą wykupić obiady. Serwowane są posiłki  dwudaniowe wraz z dodatkami (owoce, warzywa, kompot) – cena zostanie podana we wrześniu. Dania przygotowywane są w oparciu o zasady zdrowego żywienia. Szkoła od lat bierze udział w akcjach promujących prawidłowe odżywianie m.in. poprzez współpracę z Fundacją „Szkoła na widelcu”.

Poniżej można pobrać wyprawkę ucznia do klasy 1.

Pozdrawiamy i życzymy udanych wakacji. Do zobaczenia we wrześniu!