Wyjazd do Londynu obfitował w wiele atrakcji. Zwiedziliśmy mnóstwo fantastycznych miejsc, takich jak np. Natural History Museum, National Gallery, czy Museum Madame Tussauds. Spacerowaliśmy Oxford Street, Regent Street i Downing Street (miejsce, gdzie mieści się rezydencja i biuro premiera Wielkiej Brytanii). Mieliśmy okazję poczuć tętniące życiem Piccadilly Circus, posłuchać manifestu na Trafalgar Square i podziwiać majestatyczne piękno Tower Bridge. Odbyliśmy rejs statkiem po Tamizie i podziwialiśmy panoramę Londynu ze sławnego London Eye. Zobaczyliśmy, gdzie bawią się znani tego świata i gdzie tworzyła się historia Harrego Pottera. Niektórzy z nas delektowali się fish and chips w uroczej knajpce przy Leicester Square, obserwując Londyńczyków i toczące się wokół życie. Inni zaś pochłaniali garściami M&M’s- y zakupione w największym na świecie sklepie tej marki.

Nie można nie wspomnieć o szaleństwie zakupów, jakiemu oddała się głównie żeńska część wycieczki. Ponieważ w Harodds wystąpiła awaria terminala ;-) zmuszeni byliśmy udać się do Primarka. No a tam, ach…..co to był za czas

Jednak dla nas Londyn to przede wszystkim English in practice. Uczestnicy wycieczki mieli doskonałą okazję, aby wypróbować swoje umiejętności językowe w naturalnych, codziennych sytuacjach. Intensywny i ciekawy program zwiedzania współgrał z możliwością ćwiczeń językowych, które prowadzone były w terenie. Uczniowie realizowali wiele ciekawych wyzwań, do niektórych musieli zaprosić Londyńczyków. Musieli uzyskać od nich konkretne informacje, nauczyć polskiego łamańca językowego, czy sfilmować ich, jak tańczą lub śpiewają. A wszystko to pod kierownictwem wyjątkowego przewodnika i opiekuna grupy, Krzysztofa Owczarka.

English in practice to również czas spędzony u rodzin, u których byliśmy zakwaterowani. Rodziny, zróżnicowane kulturowo i etnicznie, stworzyły uczniom okazję do poznania kultury i zwyczajów panujących nie tylko w Anglii.

A tak przy okazji, nasza młodzież spisała się na medal! Ze strony rodzin goszczących padło wiele pochwał na temat wysokiej kultury osobistej, inteligencji i dużej ciekawości świata naszych uczniów! Dla tego momentu też warto było jechać  Brawo Wy!

nauczyciele języka angielskiego

Dorota Gałkowska i Magdalena Kurylak