Organizatorzy międzynarodowego konkursu czytelniczego „Wielki Maraton Czytelniczy” w związku z sytuacją epidemiczną oraz zgodnie z zaleceniami Ministerstwa Edukacji Narodowej podjęli decyzję o zakończeniu tegorocznej edycji konkursu po szóstym etapie. Test z siódmej lektury czytanej w marcu nie zostanie przeprowadzony.

W dniu 12 maja 2020 r. Komisja Konkursowa opublikuje wyniki WMC i prześle drogą mailową szkolnym opiekunom konkursu imiona i nazwiska uczniów, którzy uzyskają tytuły laureatów, finalistów i wyróżnionych. Termin i miejsce uroczystej gali finałowej Wielkiego Maratonu Czytelniczego 2019/2020 zostanie podany w przyszłości, o ile jego organizacja będzie możliwa.

Dziękujemy uczniom za udział w tegorocznej edycji konkursu, a Rodzicom za motywowanie dzieci do czytania i za pomoc w pozyskiwaniu książek.

Szkolni koordynatorzy konkursu

Monika Karczewska