LINK DO GALERII "BAZA SZKOŁY"albumy-klas-7-8-95588.jpg [miniatura]

Szkoła nr 44 została przeniesiona z Wrzeszcza do dzielnicy Przymorze i rozpoczęła swoją pracę 1 września 1972 roku.

Obiekt znajduje się w bardzo atrakcyjnej  części dzielnicy Przymorza  blisko morza i parku Regana, klasy młodsze często organizują tam spacery, klasy starsze wychodzą na lekcje wf.

Obszar edukacyjny oraz opiekuńczo – wychowawczy szkoły podzielony jest na strefy:

• strefę edukacji wczesnoszkolne - parter;
  • strefę edukacyjną klas IV-VII – pierwsze i drugie piętro;
  • strefę świetlicy szkolne – parter;

Obiekt szkoły przystosowany jest dla osób niepełnosprawnych oraz posiada system monitoringu wizyjnego.

Strefa edukacji wczesnoszkolnej

Sale  lekcyjne są wyposażone w nowoczesne pomoce naukowe, w tym tablice interaktywne i projektory, gwarantujące komfort pracy i nauki, umożliwiające wykorzystywanie programów multimedialnych, filmów, materiałów dydaktycznych, Internetu i stały dostęp do informacji. W obszarze edukacyjnym klas dzieci młodszych są wydzielone miejsca do zabawy i relaksu.

Strefa edukacyjna klas IV-VIII

Pracownie  przedmiotowe wyposażone w nowoczesne pomoce naukowe, w tym: tablice interaktywne i rzutniki multimedialne. Od niedawna mamy nowoczesną pracownię do nauki fizyki i chemii.

Pracownie komputerowe posiadają samodzielne stanowiska komputerowe ze stałym dostępem do Internetu.

Baza szkoły to również  liczne gabinety zajęć specjalistycznych (np. logopedyczny, terapii sensorycznej, rehabilitacji) z coraz lepszą infrastrukturą pozwalającą na realizację zajęć z uczniami uzdolnionymi oraz uczniami o specjalnych potrzebach edukacyjnych i bibliotekę z małym obszarem czytelni.

Nasza szkoła posiada gabinet pomocy medycznej oraz dobrze wyposażoną kuchnię i stołówkę szkolną.

Szkolne szatnie usytuowane są w przyziemiu budynku. Ich organizacja zakłada wydzielenie strefy uczniów kl. 0, klasy I-III oraz uczniów kl. IV – VIII.

Dodatkowe atuty organizacji pracy szkoły:

• wykwalifikowana  kadra pedagogiczna;
  • miła atmosfera i życzliwe podejście do dziecka;
  • opieka pedagoga, psychologa, rehabilitanta, logopedy i terapeuty SI;
  • na każdym poziomie prowadzona jest klasa integracyjna, w której dzieci o specjalnych potrzebach edukacyjnych uczą się razem ze swoimi rówieśnikami a działalność wychowawczo – dydaktyczną prowadzi dwóch nauczycieli: nauczyciel wiodący i pedagog specjalny