Za nami dwa tygodnie wakacji. W tym czasie wielu uczniów skorzystało z atrakcji organizowanych na terenie naszej szkoły. Spotykaliśmy się na corocznie odbywających się półkoloniach. Każdego dnia 8 godzin wspólnej zabawy i wielu atrakcji. Sprzyjała nam pogoda i dobre humory. A gdy spadło troszkę deszczu to i tak nie przeszkadzało to nam w miłym spędzaniu czasu.
        Były spacery do Jelitkowa, na Pachołek, zabawy na placu zabaw w Parku Reagana, przepyszne lody, zawody w zbieraniu muszelek, zacięte rozgrywki w cymbergaja i kolorowa frajda dla małych i dużych - bańki mydlane. Nasz półkolonijny czas wypełniony był fantastycznymi warsztatami! Śrubki zamieniliśmy w breloczkowego ludzika, nauczyliśmy się, że z nieładnie wyglądających owoców można zrobić przepyszne koktajle! Były też warsztaty mydlarskie, na których sami stworzyliśmy ekologiczne mydełka dla całej rodzinki. Stworzyliśmy piękne, pachnące kompozycje zatopione w wosku - m.in. z ziarnami kawy, zebranymi wczoraj muszelkami i własnoręcznie ususzonymi płatkami róż. Tworzyliśmy oryginalną makaronową biżuterię. Wakacyjną zabawę urozmaiciliśmy pokazem magika. Widzieliśmy znikające supły, wydłużające się sznury, żyrafo – zebrę. Odwiedziły nas niesamowite zwierzaki! Były bardzo chętne do głaskania, grzecznie spacerowały i z apetytem zjadały marchewki. A te zwierzaczki to alpaki Chicken i Enzo oraz lama Dama z Nowej Huty. Teatr "Blaszany bębenek" z Trzebina wprowadził nas w czasy starożytne, gdzie razem z Asterixem i Obelixem ratowaliśmy przed rzymianami tajemnicę magicznego eliksiru. Mieliśmy ubaw po pachy! Wizyta w kinie to aż 4 fantastyczne filmy i bajki. Każdy więc znalazł coś dla siebie. Największym powodzeniem cieszyła się chyba zabawa na dmuchanych zjeżdżalniach, które stanęły na szkolnym podwórku. Nie możemy też zapomnieć o zabawach tanecznych, planszówkowych rozgrywkach, ogromnej ilości sportu, no i pysznych zajęciach kulinarnych. Nasze brzuchy zapełnialiśmy nie tylko na kuchcikowie, wszak nasze panie kucharki przygotowywały dla nas każdego dnia smaczne i sycące obiadki. W tym roku to już niestety koniec, ale z niecierpliwością czekamy na półkolonie w czasie ferii zimowych.
       Póki co chwytajcie słońce, wspominajcie i bawcie się dobrze w miejscach, w których obecnie jesteście!

LINK DO ALBUMU