NASZE TALENTY – NATALIA RUTKOWSKA z 7B

Czy wiedzieliście, że….

Natalia od marca 2017r. jest zawodniczką uczniowskiego Klubu Sportowego w Sopocie (UKS Siódemka). Reprezentuje klub w rozgrywkach ligowych organizowanych przez Pomorski Okręgowy Związek Koszykówki biorąc udział w meczach zarówno rocznika 2006, jak też 2005.

W sezonie 2017/2018 w kategorii U11 (11 lat i mniej) dziewczęta zostały Wicemistrzem Pomorza, natomiast U12  (12 lat i mniej) po całym harmonogramie rozgrywek z innymi drużynami zajęły I miejsce, a w U13 (13 lat i mniej) miejsce II.

Dziewczęta z rocznika 2005 brały udział w turniejach m.in.:

W ogólnopolskim turnieju koszykówki Młodziczek „Turnieju o Puchar Wójta Gminy Pruszcza Gdańskiego” rozegranego dnia 23.09.2018r gdzie zajęły III miejsce, Natalia dostała MVP drużyny. W ogólnopolskim Turnieju koszykówki o puchar Prezydenta Żyrardowa – miejsce IV.

W turnieju „XXXII Ogólnopolski Turniej PRZEDWIOŚNIA” w koszykówce dziewcząt 2005 organizowanego w Działdowie w dniach 29-31.03.2019r., drużyna zajęła I miejsce, Natalia wyróżniona w tytułem najlepszego zawodnika II piątki turnieju!

Rozgrywki ligowe 2018/2019 doprowadziły do zajęcia przez oba zespoły zarówno U 13 (12 meczy) jak też  U14 II miejsca (rozdanie medali we wrześniu 2019r.). W związku z zajęciem wysokiego miejsca przez zawodniczki U14 we wspomnianych rozgrywkach ligowych, drużyna została zakwalifikowana do rozgrywek ćwierćfinałowych, a następnie półfinałowych w walce o Mistrzostwo Polski. Niestety, po zaciętej walce w Poznaniu, którą dziewczyny stoczyły na początku maja, do finału nie dotarły.

W maju 2018r. Natalia została powołana do Kadry Pomorza 2006 kobiet (POMERANIA).

W dniach 17-20.10.2018r. Kadra Pomorza rocznika 2006 w międzynarodowych rozgrywkach EGBL (Europejska Liga Koszykówki Dziewcząt) na Łotwie (Saulkrasti) zajęła II miejsce. W dniach 14-16.12.2018r. w turnieju drugiej tury EGBL w Człuchowie Kadra 2006 zajęła miejsce I, Natalia wybrana została do piątki All Star.

W dniach 14-17.03.2019r. w trzecim etapie rozgrywek międzynarodowych EGBL organizowanych na Łotwie w Liepaji drużyna zajęła I miejsce i awansowała do SUPERFINAŁU, który odbył się w dniach 1-4.05.2019r. na Łotwie w Valmierze. Natalia podczas tego turnieju otrzymała dwa wyróżnienia MVP drużyny i All Star turnieju!

Jednocześnie Natalia reprezentuje Kadrę Pomorza 2005 kobiet (czyli rocznik starszy).

W dniach 7-10.02.2019r.  podczas rozgrywek międzynarodowych EGBL  w Czechach (Litomerice) drużyna zajęła II miejsce, Natalia za efektywną grę została wyróżniona przez trenera i otrzymała puchar. W dniach 26.02.-03-03.2019 podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży  organizowanej w Bochnii dziewczyny zajęły III miejsce. Natalia otrzymała MVP jednego z meczów.

UWAGA, wiadomość z ostatniej chwili -  Wydział Szkolenia Departamentu Sportu Polskiego Związku Koszykówki powołał Natalię na zgrupowanie szkoleniowe Młodzieżowej Reprezentacji Polski KOBIET U14!

NATALIO GRATULACJE, JESTEŚMY Z CIEBIE DUMNI!

Legenda

*MVP - (Most Valuable Player) czyli nagroda indywidualna dla najbardziej wartościowego gracza spotkania

* All-Star – najlepsza pierwsza piątka spotkania

* EGBL -Europejska Liga Koszykówki Dziewcząt