Witamy serdecznie Rodziców i Opiekunów Uczniów przyszłych klas 1!

Wiemy, że ostatni czas nie był łatwy, dlatego chcemy, aby nowy rok szkolny był dla naszych przyszłych uczniów czasem miłym oraz pełnym rozwoju, zawarcia wielu trwałych przyjaźni, a przede wszystkim wielką przygodą w odkrywaniu przyjemności z uczenia się. Cieszymy się, że będziemy wraz z Państwa Dziećmi odkrywać i doświadczać świat nauki i kultury.

W nowym roku szkolnym przewidujemy dwie klasy pierwsze. Klasę integracyjną, którą poprowadzą p. Małgorzata Szachmytowska (wychowawca) i p. Agnieszka Mitoraj – Hebel  (n-el wspomagający) oraz klasę ogólnodostępną, której wychowawcą będzie p. Halina Mechler. Klasa ogólna będzie klasą z dużą dawką teatru, natomiast klasa integracyjna zagłębi się bardziej w tajniki przyrodniczo – matematyczne. Obie klasy będą pracowały z maksymalnym wykorzystaniem metod aktywizujących. To uczniowie będą odkrywcami, którzy przy okazji zabawy zdobywać będą wiedzę, doświadczenie, rozwijać zdolności i szlifować swoje talenty – m.in. będą to zajęcia Lego matematyki, robotyki, Kuchcikowo, eksperymenty, techniki teatralne, etc. W pracy wykorzystujemy też pomoce multimedialne.

W ramach działań  dydaktyczno - wychowawczych planujemy uwrażliwianie dzieci na potrzeby drugiego człowieka poprzez bieżące akcje charytatywne (Dni Tumbo, zbiórki na schronisko dla zwierząt, itp.), organizowanie uroczystości szkolnych i klasowych, jeśli będzie to już możliwe planujemy sporo wyjść do teatrów, różnego rodzaju muzeum, placówek naukowo – eksperymentalnych, jak również innych ośrodków rozrywkowo – sportowych, czy kina.

Oprócz zajęć dydaktycznych uczniowie mogą korzystać z kół zainteresowań (oferta kół zostanie podana w terminie późniejszym) oraz z pomocy  specjalistów: psychologa, pedagoga, logopedy, rehabilitanta, terapeuty pedagogicznego, terapeuty SI oraz rewalidatorów. Uczniowie będą brali udział w zajęciach organizowanych przez gminę Gdańsk – „Fit Klasa” lub zajęciach gimnastyki korekcyjnej dla całej klasy. Dzieci uczestniczą też w programach „Mleko w szkole” oraz „Owoce i warzywa w szkole” otrzymując zdrowe przekąski.

Szkoła dysponuje nowoczesną, świeżo wyremontowaną biblioteką wraz z czytelnią.  Po zakończonych zajęciach pociechy, rodziców pracujących oraz oczekujących na zajęcia dodatkowe mogą korzystać ze świetlicy, biorąc udział w codziennych zajęciach tematycznych od godziny 7.00 do 17.00. Na stołówce szkolnej chętni mogą wykupić obiady. Serwowane są posiłki  dwudaniowe wraz z dodatkami (owoce, warzywa, kompot) – cena zostanie podana we wrześniu. Dania przygotowywane są w oparciu o zasady zdrowego żywienia. Szkoła od lat bierze udział w akcjach promujących prawidłowe odżywianie m.in. poprzez współpracę z Fundacją „Szkoła na widelcu”.

Poniżej podajemy Państwu wyprawkę ucznia do klasy 1.

Pozdrawiamy i życzymy udanych wakacji. Do zobaczenia we wrześniu!

Dyrekcja oraz wychowawcy klas 1.

Wyprawka ucznia klasy 1 integracyjna p.Małgorzaty i p.Agnieszki w SP 44 na rok 2021/2022.

Jedną z pomocy wykorzystywanych na zajęciach będą podręczniki i ćwiczenia serii „Nowi Tropiciele”. Te, jak i podręczniki z ćwiczeniami do nauki języka angielskiego dzieci otrzymują za darmo.

Do szkoły dostarczamy w pierwszym tygodniu nauki (do wykorzystania przez dziecko podczas całego roku szkolnego):

zeszyt A4 w 3 linie (taki do nauki pisania),

1 zeszyt w kratkę (16 kartkowy),

zeszyt A4 w kratkę

2 ołówki HB,

farby plakatowe (12 kolorów),

komplet pędzli o różnej grubości,

kubeczek na wodę,

2 opakowania plasteliny,

3 kleje w sztyfcie,

1 klej magiczny (Magic do wszystkiego)

nożyczki,

kredki - pastele olejne

kredki ołówkowe,

mazaki,

1 blok techniczny A4 z białymi kartkami,

2 bloki techniczne A3 z kolorowymi kartkami,

2 bloki techniczne A4 z kolorowymi kartkami,

1 wycinanki,

gumka do zmazywania,

temperówka,

linijka 20 cm,

2 teczki A4 na karty pracy i pracę plastyczne,

1 paczka mokrych chusteczek,

ryza papieru ksero,

drewniane liczydło

WSZYSTKIE RZECZY PROSZĘ PODPISAĆ IMIENIEM I NAZWISKIEM DZIECKA 😊

Z tego zestawu w piórniku dziecko nosi:

ołówki,

kredki ołówkowe,

mazaki,

temperówkę,

gumkę,

1 klej

nożyczki

linijka

NA POCZĄTKU ROKU SZKOLNEGO PODEJMIEMY WSPÓLNĄ DECYZJĘ DOTYCZĄCĄ SEGREGATORÓW NA PRZYBORY I KSIĄŻKI W KLASIE.

Dziecko nosi ze sobą „Zeszyt do korespondencji” (zeszyt A5 do wymiany inf. nauczyciela z rodzicami). Do tego zeszytu proszę wkleić kopertę, w którą będą Państwo wkładać usprawiedliwienie z powodu nieobecności dziecka. Wszystkie usprawiedliwienia przechowywane będą w teczce nauczyciela. Na pierwszej stronie proszę wpisać takie dane jak imię i nazwisko dziecka i koniecznie numery telefonów rodziców (umożliwia to szybki kontakt szczególnie innych nauczycieli, wychowawców świetlicy, higienistki szkolnej).Do zeszytu koniecznie wklejamy (lub wpisujemy) plan lekcji dziecka – łącznie z zajęciami dodatkowymi

Strój na wf (zostawiamy w klasie podpisane w tzw. worku na buty, nie w siatce):

biała koszulka, ciemne spodenki, tenisówki na białej podeszwie

Obowiązujący strój galowy:

biała bluzka/koszula oraz granatowa/e lub czarna/e spódniczka/spodnie

Obowiązuje zmiana obuwia w szatni szkolnej! – szafka na kluczyk

Nosimy drugie śniadanie (najlepiej w śniadaniówce) i picie (najlepiej wodę, bo ta nie robi szkód w plecakach).

Na początek roku szkolnego dostarczamy 1 zdjęcie legitymacyjne

oraz…dobry humor na cały rok ☺

Wyprawka ucznia klasy 1 p.Haliny w SP44 na rok 2021/2022

Jedną z pomocy wykorzystywanych na zajęciach będą podręczniki i ćwiczenia serii „Nowi Tropiciele”. Te, jak i podręczniki z ćwiczeniami do nauki języka angielskiego dzieci otrzymują darmowo.

2 zeszyty w 3linie z czerwonymi liniami (16 kart. podpisane),

2 zeszyty w kratkę (16 kart.podpisane),

2 ołówki lekko piszące (podpisane),

farby plakatowe (podpisane),