Szanowni Państwo, zgodnie z decyzją Ministra Edukacji i Nauki klasy I – III od dnia 04.05.21r wracają do trybu nauczania stacjonarnego.
Na terenie szkoły obowiązują nadal zapisy zawarte w dokumencie „Procedury bezpieczeństwa w okresie pandemii covid-19 na terenie Szkoły Podstawowej nr 44 w Gdańsku.” I są one zgodne z aktualnymi wytycznymi MEiN, MZ oraz GIS.
Uprzejmie przypominamy, że:

- uczniowie przychodzą do szkoły tylko zdrowi: bez podwyższonej temperatury, bez kataru, zmian skórnych itp. Dziecko z jakimkolwiek objawem choroby nie może przybywać w placówce. W zajęciach nie mogą uczestniczyć uczniowie, którzy są objęci kwarantanną lub osoby, które w ostatnich 14 dniach miały kontakt z osobą zakażoną lub podejrzaną o zakażenie.
- uczniowie pracują od poniedziałku 06.05.2021r według planu lekcji obowiązującego przed przejściem na nauczanie zdalne. Przypominamy, iż dni 04 i 05 maja są dniami wolnymi od zajęć dydaktycznych z puli tzw. „dni do wykorzystania przez dyrektora szkoły”;

– klasy I – III pracują w blokach zajęć, nie zmieniają sal lekcyjnych, klasy mają zajęcia odpowiednio:
I a – sala nr 5
I b – sala nr 105
II a – sala nr 6
II b – sala nr 107
III a – sala nr 7
III b – sala nr 104

- w czasie przerw uczniowie z poszczególnych oddziałów nie integrują się ze sobą;

- uczniowie klas „a” wchodzą głównym wejściem i rozbierają się w szatni, natomiast oddziałów „b” wchodzą wejściem bocznym i rozbierają się na holu na I piętrze;

- rodzice dziecka mają obowiązek zaopatrzyć dziecko w indywidualną osłonę nosa i ust (rekomendowane sa maseczki chirurgiczne)  do zastosowania w przestrzeni wspólnej szkoły oraz w przestrzeni publicznej – zgodnie z aktualnymi przepisami prawa;

- świetlica pracuje według planu - ale rekomendujemy, aby były oddawane pod opiekę tylko te dzieci które naprawdę nie mają opieki w domach;

- zajęcia dodatkowe odbywają się zgodnie z planem;

- obiady będą wydawane dla każdej klasy oddzielnie;

- rekomenduje się ograniczenie korzystania z transportu publicznego, na rzecz pojazdów prywatnych lub przemieszczania się pieszo oraz środkami indywidualnymi z zachowaniem zasad bezpieczeństwa (rower, hulajnoga).

Pozdrawiamy, Dyrekcja