MISTRZOWIE TABLICZKI MNOŻENIA - GRATULUJEMY!

mat.png

2019-wmtd-plakat-poziom.jpg

Nasza szkoła uczestniczy w akcji IX Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia organizowanej w dniu 4 października 2019 r. pod hasłem:

Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają!

Akcja ma na celu propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki oraz ma zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. Uczniowie, którzy zdążyli zapomnieć te podstawowe działania, mają okazję nadrobić zaległości. Dorośli mogą pochwalić się przed dziećmi doskonałą znajomością trudnych przypadków mnożenia.

W tym dniu wszyscy uczniowie klas 3 – 7 na lekcjach matematyki przystąpią do egzaminu sprawdzającego ich znajomość tabliczki mnożenia.
Na terenie szkoły w dniu 8.10.2019 o godz. 8.55 uczniowie przystąpią do egzaminu szkolnego i zostanie wyłoniony szkolny Mistrz Tabliczki Mnożenia. Ponadto uczniowie sami staną się egzaminatorami i sprawdzą znajomość tabliczki mnożenia u rodziców i nauczycieli. Każdy, kto zda egzamin otrzyma certyfikat oraz plakietkę Eksperta Tabliczki Mnożenia.

Zapraszamy do aktywnego uczestniczenia w akcji i życzymy miłej zabawy!

Więcej informacji: www.wmtday.org

Sylwia Zoltan