Szanowni Państwo, zgodnie z rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID – 19, z dniem 25.03.2020 r. przechodzimy na formy nauczania na odległość. Jest to w chwili obecnej obowiązkowa forma edukacji dzieci i młodzieży.
Podstawowy kanałem porozumiewania się zarówno z uczniami jak i z Państwem będzie zgodnie z rekomendacjami MEN oraz Wydziału Rozwoju Społecznego w Gdańsku środowisko Gdańskiej Platformy Edukacyjnej wraz z jej narzędziami, m.in. aplikacją TEAMS. Będziemy starać się tak organizować edukację, aby uwzględnić zarówno ograniczenia sprzętowe oraz możliwości i potrzeby psychofizyczne naszych uczniów. Wszelkie informacje dotyczące logowania się do w/w aplikacji oraz porady dotyczące przebiegu edukacji dziecka w domu znajdziecie Państwo w zakładce „Nauczanie Zdalne” na stronie naszej szkoły – http://sp44.edu.gdansk.pl/
W najbliższym czasie otrzymacie Państwo dalsze informacje m.in. dotyczące harmonogramu spotkań (zdalnych) nauczycieli z uczniami, konsultacji dla rodziców, itp.
Bardzo prosimy o wzajemną wyrozumiałość, cierpliwość i dużą dawkę pozytywnej energii, gdyż wszyscy jesteśmy w obecnej chwili w bardzo trudnej sytuacji i tylko współdziałając uda nam się osiągnąć zamierzony efekt czyli dobro naszych dzieci.

Z życzeniami zdrowia Dyrekcja.