ODDZIAŁ PRZEDSZKOLNY

PRZY SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 44 w GDAŃSKU

OFERTA EDUKACYJNA

Oddział przedszkolny przy Szkole Podstawowej nr 44 w Gdańsku serdecznie zaprasza wszystkie dzieci 6-letnie. Zajęcia dydaktyczne zgodne z podstawą programową MEN prowadzone są przez wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną. Zapewniamy opiekę nad dziećmi w godz. 7:00-17:00 oraz pełne wyżywienie przygotowywane przez szkolną kuchnię: smaczne i zdrowe śniadania, obiady oraz podwieczorki. Dzieci uczą się i bawią w sali wyposażonej w nowoczesne pomoce multimedialne. Do dyspozycji mamy własny, ogrodzony plac zabaw oraz boiska szkolne.

Dzieci z naszego oddziału przedszkolnego uczestniczą w:

- codziennych zajęciach języka angielskiego, które są tematycznie powiązane z aktualnie realizowanym tematem ogólnym. Dzieci uczą się języka biorąc udział w zabawach muzycznych, ruchowych, grach, oraz ciekawych projektach opartych na literaturze anglojęzycznej dla dzieci.

- zajęciach prowadzonych Metodą Dobrego Startu, która służy przygotowaniu dzieci do nauki czytania i pisania aktywizując przy tym ich wszystkie zmysły

- zajęciach z kodowania

- zajęciach matematyczno-logicznych z wykorzystaniem klocków, kart czy żetonów

- zajęciach plastycznych i kreatywnych

- zajęciach ogólnorozwojowych Fit Klasa

- zajęciach logopedycznych

Dodatkowo zapewniamy:

- wyjścia edukacyjne dopasowane do aktualnie realizowanych tematów zajęć

- program edukacji kulturalnej: wyjścia do kin, teatrów, muzeów

- wizyty ciekawych gości

- współpracę z filią nr 9 Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej, Policją i Strażą Pożarną

- programy i akcje profilaktyczne

- akcję „Czytankowo” na dywanie oraz „Czytam sam”

- warsztaty np. kulinarne i ekologiczne

- udział w nowatorskim projekcie „Gratosfera”, który stymuluje wszechstronny rozwój dzieci poprzez kreatywną, swobodną zabawę

- zajęcia pozalekcyjne na terenie szkoły np. szachy, judo, taniec.