Drodzy Uczniowie, Szanowni Rodzice

W dniu 01.09.2020r rozpoczynamy rok szkolny 2020/2021. W związku ze stanem epidemii nie przewidujemy wspólnych uroczystości a pobyt dzieci w szkole będzie odbywał się w reżimie sanitarnym.

Zasady dotyczące organizacji zajęć
w Szkole Podstawowej nr 44 w Gdańsku.

1. Dzieci przychodzą do szkoły tylko zdrowe: bez podwyższonej temperatury, bez kataru, zmian skórnych itp. Dziecko z jakimkolwiek objawem choroby nie może przybywać w placówce. W zajęciach nie mogą uczestniczyć uczniowie, którzy są objęci kwarantanną lub osoby, które w ostatnich 14 dniach miały kontakt z osobą zakażoną lub podejrzaną o zakażenie.
  2. Dziecko na zajęcia lekcyjne lub do świetlicy szkolnej przychodzi bardzo punktualnie o ściśle określonej przez plan godzinie. Jeżeli w oczekiwaniu na wejście do szkoły utworzy się kolejka, osoby w niej stojące powinny zachować dwu metrowy dystans od siebie. Jeżeli dziecko odbiera rodzic to zobowiązuje się do odbioru ucznia punktualnie, zaraz po zakończeniu zajęć lekcyjnych lub świetlicowych.
  3. Zgodnie z procedurą dzieci będą przyjmowane przez pracownika szkoły,
    od rodziców przed drzwiami placówki. Rodzice nie wchodzą na teren placówki.
  4. Dziecku mierzona jest temperatura. Zgodnie z rekomendacją Rady Rodziców
    i decyzją Dyrekcji uczniowie na terenie szkoły, w związku z niemożliwością zachowania odpowiedniego dystansu społecznego, przebywają w maseczkach/przyłbicach. Zdejmują je po zajęciu miejsca w ławkach w sali lekcyjnej lub po zajęciu miejsca przy stoliku w stołówce szkolnej.
  5. Dziecko po wejściu do placówki ściąga rękawiczki, jeżeli takowe miało założone, następnie dezynfekuje ręce. Jeśli są przeciwwskazania do dezynfekcji dziecko myje ręce wodą z mydłem. Czynności te stara się powtarzać wielokrotnie szczególnie przed posiłkiem.
  6. Dziecko w szatni wspierane jest przez pracownika obsługi.
  7. Dzieci nie przynoszą ze sobą żadnych zabawek i innych zbędnych przedmiotów. Uczeń posiada jedynie własne przybory szkolne ograniczone do minimum oraz zeszyty i podręczniki.
  8. Zajęcia odbywają się w stałych, ściśle ustalonych salach zgodnie z zasadami zachowania dystansu społecznego. Nauczyciel wyposażony jest w środki ochrony osobistej. Uczniowie mają stałe przypisane miejsce w sali lekcyjnej. Nie wolno zmieniać tego miejsca, chyba, że nauczyciel postanowi inaczej
    i zostanie to odnotowane.
  9. Z sali zostaną usunięte przedmioty i sprzęty, których nie można skutecznie myć i dezynfekować.
  10. Uczniowie w miarę sprzyjającej aury będą odbywać zajęcia wychowania fizycznego oraz spędzać przerwy na świeżym powietrzu. Proszę
    o dostosowanie ubioru dzieci do panujących warunków atmosferycznych.
  11. Uczniowie są zobowiązani, w miarę możliwości do zachowywania bezpiecznego dystansu od innych.
  12. Dzieci powinny zostać poinstruowane przez rodziców w jaki sposób powinny zasłaniać twarz podczas kichania czy kasłania oraz, że powinny unikać dotykania oczu, nosa i ust a także często myć ręce wodą z mydłem i nie podawać ręki na powitanie.
  13. Dzieci powinny bezwzględnie przestrzegać zasady dotyczącej spożywania tylko swojego jedzenia ( nie dzielimy się ) oraz picia tylko ze swojego pojemnika na wodę.
  14. W przypadku podejrzenia lub stwierdzenia wystąpienia u dziecka objawów chorobowych zostanie ono natychmiast odizolowane w specjalnie do tego przeznaczonym pomieszczeniu i zostaną niezwłocznie powiadomieni o tym fakcie rodzice/opiekunowie oraz służby sanitarne.
  15. Po potwierdzeniu diagnozy rodzic ucznia ma obowiązek poinformować o tym szkołę (wychowawcę) telefonicznie lub poprzez GPE.
  16. Uczniowie mają bezwzględny obowiązek stosować się do zaleceń personelu szkoły i przestrzegać reżimu sanitarno – epidemiologicznego obowiązującego w całym kraju.

.