UCZNIOWIE KLAS 7 i 8!

ZAPRASZAMY WAS DO UDZIAŁU W WOJEWÓDZKIM KONKURSIE WIEDZY O KRAJACH ANGLOJĘZYCZNYCH

„Jedna wyspa, dwie Irlandie”

Od uczestników konkursu wymagana będzie:

1. a) Znajomość języka angielskiego na poziomie A2,
  2. b) Znajomość następujących tematów:
  • historia, sztuka i architektura Republiki Irlandii i Irlandii Północnej
  • najbardziej znani Irlandczycy
  • zabytki Republiki Irlandii i Irlandii Północnej
  • magia przyrody Republiki Irlandii i Irlandii Północnej
  • wszelkiego rodzaju obyczaje, tradycje, święta narodowe, religijne, świeckie, państwowe, etniczne, kulturowe, sportowe itp.
  1. c) Tytuł laureata konkursu (I, II, III miejsce) uzyskują drużyny, które zdobędą największą ilość punktów w zawodach. Tytuł ten uprawnia do uzyskania 2 punktów w rekrutacji do szkoły ponadpodstawowej.
  2. d) I etap konkursu odbędzie się w szkole w dniu 5.02.2020 r. na 5 godzinie lekcyjnej w sali 223. Będzie się składał z testu na temat Irlandii i zadań z zakresu języka angielskiego.

Zapisy u p. D. Gałkowskiej i p. M. Kurylak